Twój koszyk jest pusty!

media

Odtłuszczanie karoserii

Oto kilka porad, które ułatwią ci odtłuszczanie karoserii, przy zastosowaniu łatwych w użyciu i niedrogich środków czyszczących, dostępnych na stronie naszego sklepu. Jeżeli zastanawiasz się w jaki sposób poradzić sobie z zatłuszczeniami i innymi zabrudzeniami na karoserii, albo jak przygotować ją do lakierowania, to zapraszamy do naszego poradnika.

Karoseria jest najlepiej widoczną częścią samochodu. Jest więc wizytówką kierowcy. Jej wygląd może być twoją dumą. Warto więc co jakiś czas nie tylko przemyć powierzchnię, ale zapewnić jej dokładniejszą konserwację. Zwykle odtłuszczanie karoserii stosuje się przed lakierowaniem. Jednak można przeprowadzić tę czynność kiedy tłuste zabrudzenia nie schodzą po zwykłym myciu.

Samo lakierowanie jest zaś nie tylko zabiegiem upiększającym, ale chroniącym przed korozją i rdzą. Te same zabiegi wykonuje się przed woskowaniem karoserii, który to zabieg również ma znaczenie ochronne i pielęgnacyjne.

Odtłuszczanie należy przeprowadzać zawsze po umyciu samochodu. To bardzo ważne, żeby preparat do odtłuszczania karoserii nie był używany jako środek czyszczący. Następnie warto pozbyć się zabrudzeń ze smoły i zanieczyszczeń metalicznych. Do tego służą osobne preparaty, również dostępne w naszym sklepie. Za pomocą glinki i preparatów czyszczących warto usunąć też inne zabrudzenia. Dopiero na tak przygotowaną karoserię nanosimy preparat odtłuszczający.

Substancja do odtłuszczania karoserii ma postać sprayu. Naniesienie jej będzie więc najmniej męczącą z wymienionych wcześniej czynności. Spryskujemy preparatem poszczególne części samochodu i od razu wycieramy ściereczką z mikrofibry. Czynność powtarzamy we wszystkich miejscach gdzie znajdziemy zatłuszczenia i przebarwienia. Zwłaszcza te, z którymi nie poradziły sobie poprzednie zabiegi. Jest to dobry sposób na przejrzenie jeszcze raz całej powierzchni samochodu. Odtłuszczanie jest ostatnim etapem czyszczenia karoserii przed lakierowaniem lub woskowaniem karoserii. Jak widać na całość czynności musimy sobie zarezerwować trochę czasu.