Twój koszyk jest pusty!

media

Benzyna ekstrakcyjna w sprayu

Mało który preparat czyszczący ma tyle zastosowań co benzyna ekstrakcyjna w sprayu. Można jej używać nie tylko do czyszczenia maszyn czy części samochodowych. Z powodzeniem usuwa farbę, więc nada się też np. do czyszczenia narzędzi malarskich. Jako preparat usuwający tłuszcz może być stosowana do czyszczenia powierzchni i wywabiania plam.

Kupując benzynę ekstrakcyjną w sprayu zapewniasz sobie substancję czyszczącą do wielu zastosowań. Jest to więc opłacalny wydatek, na który warto się zdecydować. Nawet jeżeli nie masz samochodu albo nie prowadzisz warsztatu samochodowego. Dla malarzy artystów i malarzy-tapeciarzy będzie ona z pewnością pomocnym preparatem podczas czyszczenia narzędzi po dniu pracy.

Benzyna ekstrakcyjna w sprayu ma tę zaletę, że jest łatwa w aplikacji. Nie trzeba się martwić o odpowiednią konsystencję czy narzędzia do nanoszenia. Można spryskać czyszczoną powierzchnię i pozostawić do rozpuszczenia zanieczyszczeń. Kiedy będą się nadawały do usunięcia wykorzystujemy do tego szmatkę. Butelka z aplikatorem na sprężone powietrze jest też łatwa do transportu. Można ją mieć pod ręką w bagażniku, zabierać ze sobą do klientów (jeżeli np. świadczysz usługi naprawcze) albo trzymać w dostępnym miejscu w warsztacie.

Jednym z głównych zastosowań benzyny ekstrakcyjnej jest czyszczenie karoserii. Można odtłuszczać powierzchnię przed malowaniem i lakierowaniem. Można też po prostu pozbyć się trudnych do usunięcia plam.

Podczas czyszczenia powierzchni i wywabiania plam benzyną ekstrakcyjną w sprayu należy zachować pewną ostrożność. Najlepiej robić to w masce ochronnej, w wietrzonym pomieszczeniu lub na świeżym powietrzu. Aplikator na sprężone powietrze co prawda chroni przed zastosowaniem większej ilości preparatu niż to potrzebne, ale jednocześnie drobne cząsteczki łatwiej uwalniają się do powietrza. Mimo wszystko jest to preparat stosunkowo bezpieczny do stosowania. Nie ma groźby, że duża ilość rozleje się na podłogę, pozostawiając nieprzyjemny zapach przez dłuższy czas.