Twój koszyk jest pusty!

media

Odrdzewiacz w sprayu

Żeby poradzić sobie z rdzą na różnych powierzchniach dobrze jest zaopatrzyć się w odrdzewiacz w sprayu. Ta forma odrdzewiacza doskonale nadaje się do czyszczenia większych i bardziej precyzyjnych powierzchni. Dzięki tworzonej pod ciśnieniem mgiełce dokładnie wnika we wszystkie zarażone rdzą miejsca. Jest to dużo bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż kąpiel narzędzi płynie odrdzewiającym i pozwala dokładnie wyczyścić również te maszyny, których nie da się zanurzyć w cieczy. Używamy dokładnie tyle preparatu ile potrzeba na daną powierzchnię, więc oprócz skuteczności jest to też rozwiązanie bardzo ekonomiczne.

Okresowe czyszczenie elementów metalowych z rdzy ma nie tylko znaczenie estetyczne. W maszynach czy częściach do samochodu to zanieczyszczenie może być powodem poważnych zaburzeń w pracy. Zmienia się jakość tarcia i nacisku. Dlatego warto mieć pod ręką odrdzewiacz w sprayu, który zapewni szybkie usunięcie nawet najbardziej opornej rdzy.

Jak przeprowadzić odrdzewianie? Najpierw należy przejrzeć czyszczony element i określić jak duże są plamy rdzy i gdzie się znajdują. To ma znaczenie zwłaszcza przy czyszczeniu dużych powierzchni jak karoseria samochodu czy większe maszyny gospodarcze.

Odrdzewiacz w sprayu nadaje się nie tylko do maszyn i narzędzi. Może się doskonale sprawdzić przy odnawianiu starego roweru. Właściwie każdy prawdziwy wielbiciel rowerów powinien mieć go w domu. Co do warsztatu samochodowego chyba nawet nie musimy wspominać, że jest niezbędny.

Czyszcząc powierzchnie, które zaszły rdzą używajmy rękawiczek i jeśli to możliwe ochrony oczu. Zbyt długa ekspozycja na środek może powodować wysychanie i pękanie skóry. Nie używajmy go w pomieszczeniach zamkniętych. Najlepiej przeprowadzać odrdzewianie na świeżym powietrzu. Jeżeli to niemożliwe, to zadbajmy o dobrą wentylację. Środki ostrożności związane z odrdzewiaczem w sprayu dotyczą również ochrony przez źródłami ognia i gorącem. Jest to materiał łatwopalny, a sprężone powietrze może wybuchnąć pod wpływem gorąca.