Twój koszyk jest pusty!

media

Aerozol do mycia

Czyszczenie maszyn i innych metalowych detali wymaga specyficznych środków. Jednym z nich jest aerozol do mycia. Chroni on powierzchnię przed korozją i rdzewieniem, usuwa tłuszcz i inne zabrudzenia. Można nim myć tak precyzyjne i wymagające części jak silnik samochodowy. Dzięki swoim właściwościom czyści i chroni.

Każda technika aplikacji preparatu ma swoje dobre i złe strony. Aerozol do mycia daje się nakładać na powierzchnię w niedużych ilościach i świetnie sprawdza się kiedy trzeba czyścić narzędzia z dużą ilością detali. Dzięki zastosowaniu sprężonego powietrza można z niego korzystać ekonomicznie. Mamy dużą kontrolę nad ilością zużywanego płynu. Jednak nie nadaje się on do czyszczenia powierzchni, które wymagają długotrwałej ekspozycji na substancję czyszczącą. Są pewne narzędzia, które trzeba moczyć w acetonie lub płynie odrdzewiającym. Aerozol jednak przydaje się w większości tego rodzaju czynności. Można go z powodzeniem używać do czyszczenia części roweru, maszyny do szycia czy innych przedmiotów codziennego użytku z metalowymi elementami.

Aerozol do mycia przydaje się też podczas prac malarskich i remontowych. Ponieważ można nim rozpuszczać polimery, to doskonale radzi sobie z klejem i farbami, które zostały na pędzlu czy innych narzędziach używanych przy remoncie i konserwacji.

Środki ostrożności jakie należy zachować to przede wszystkim używanie rękawiczek. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że wszelkie preparaty tego typu mogą podrażniać skórę. Z tego powodu stosowanie rękawiczek podczas czyszczenia jest traktowane jako standardowy środek zapobiegawczy. W razie dostania się preparatu do oka należy go dokładnie spłukać. Najlepiej mieć pod ręką okulary ochronne. Wszelkie środki czyszczące w aerozolu powinny być używane z ostrożnością w pobliżu ognia. Są one narażone na wybuch sprężonego powietrza.

W przypadku znalezienia się aerozolu do mycia na powierzchni polimerowej, trzeba go jak najszybciej stamtąd usunąć. Może on uszkodzić substancję, z której zrobione są nasze narzędzia.