Twój koszyk jest pusty!

media

Środek do odtłuszczania mebli

Jeżeli potrzebny ci środek do odtłuszczania mebli to warto wiedzieć jak wybrać najlepszy i jak z niego korzystać. W niniejszym tekście powiemy jak poradzić sobie z tłustymi plamami na meblach i innych domowych przedmiotach oraz jak przygotować meble przed malowaniem.

Meble odtłuszcza się przede wszystkim szykując je do malowania. Dzięki temu, że usuniemy tłuszcz i inne zabrudzenia i nierówności farba będzie się mogła utrzymać na powierzchni. Dotyczy to szczególnie mebli z drewna i tworzyw sztucznych, ale też tekstynych. W tym przypadku środek do odtłuszczania mebli jest niezbędny do pierwszego etapu przed malowaniem.

Są też inne sytuacje, w których możemy go wykorzystać. Upadł kawałek jedzenia, może dziecko bawiło się oliwką czy kremem do opalania albo pies zaciągnął coś na kanapę? Meble w kuchni czy w jadalni są najbardziej narażone, ale właściwie w każdym pomieszczeniu może się pojawić tłusta plama. Największym problemem są plamy na meblach pokrytych tkaniną. Nie można tego wyprać w pralce, nie zawsze też działają domowe metody. To właśnie wtedy bezkonkurencyjny okazuje się środek do odtłuszczania mebli.

Czy chcemy przygotować powierzchnię do malowania i lakierowania, czy mamy zamiar wyczyścić zatłuszczenia, bo są nieestetyczne oto jak należy to zrobić. Środek ma postać aerozolu. Można go nanieść na zatłuszczone miejsce, a następnie wytrzeć je ściereczką. Kiedy odtłuszczamy cały mebel, to czynność powtarzamy systematycznie na całej powierzchni. Najlepiej robić to po małym kawałku, a nie spryskując całość. Pozwala to nie wdychać zbyt dużej ilości preparatu naraz. Mamy też kontrolę nad czasem oddziaływania płynu na powierzchnię.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy środek do odtłuszczania mebli może się przydać nie tylko do tego celu. Doskonale sprawdza się też na oknach, lustrach czy kafelkach. Jest łatwy w aplikacji, lekki, nie wymaga specyficznych środków ostrożności (choć warto trzymać go z dala od ognia i używać w rękawiczkach). Razem z odpowiednio chłonną ściereczką stanowi niezastąpioną parę, która odtłuści każdą powierzchnię.