Twój koszyk jest pusty!

media

Preparat do odtłuszczania plastiku

W dzisiejszych czasach wiele przedmiotów jest robionych z tworzyw sztucznych, dlatego warto zawsze mieć w pogotowiu preparat do odtłuszczania plastiku. Z pewnością zauważyliście, że niektóre powierzchnie z gumy i plastiku pokrywają się po pewnym czasie warstwą tłuszczu. Dotyczy to szczególnie tych powierzchni, które mają styczność z olejami, smarami i innymi preparatami zawierającymi tłuszcz. Częścią czynności konserwacyjnych takiej powierzchni powinno być czyszczenie tego zalegającego tłuszczu.

Używając preparatu do odtłuszczania plastiku mamy pewność, że zabrudzenia i zalegająca warstwa tłuszczu znikną szybko i skutecznie. Jeżeli mamy poza tym do wyczyszczenia cały samochód, warsztat czy mieszkanie, to taka substancja jest naprawdę przydatna. Cała praca polega na naniesieniu preparatu na zatłuszczoną powierzchnię, a następnie starcie jej szmatką. Trzeba tylko znać kilka prostych wskazówek. Żeby tłuszcz naprawdę zszedł z powierzchni powinno się preparat pozostawić minutę na powierzchni czyszczonego przedmiotu. Dopiero po tym czasie ścieramy go szmatką. Warto sprawdzić czy czynność wykonana raz wystarczy. Jeżeli nasz przedmiot nadal zdradza oznaki zatłuszczenia, to nakładamy preparat do odtłuszczania plastiku po raz drugi.

Dzięki temu, że substancja znajduje się w pojemniku z dozownikiem na sprężone powietrze można łatwo aplikować ją na powierzchnię. W przypadku przedmiotów plastikowych z dużą ilością detali, takich jak maty samochodowe, kratki, drobne ozdoby i inne, wnika do wszystkich zakamarków. Mamy pewność, że powierzchnia została dokładnie odtłuszczona i wyczyszczona.

Podczas należy zachować podstawowe zasady BHP. Przydadzą się rękawiczki, ale nie trzeba stosować ochronnych masek. Preparat jest na tyle łagodny, że nie niszczy plastiku jest więc też bezpieczniejszy dla człowieka niż np. odrdzewiacze. Ponieważ ma dość uniwersalne zastosowanie, to można go kupić właściwie w ciemno. Zawsze przyda się do czyszczenia czegoś w domu czy w samochodzie. Niewielka, poręczna butelka da się łatwo schować w szafce z chemią domową lub w bagażniku samochodu.