Twój koszyk jest pusty!

media

Zmywacz do hamulców spray

Utrzymanie hamulców we właściwym stanie jest bardzo ważne, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w zmywacz do hamulców w sprayu. Można dzięki temu można łatwiej i szybciej wyczyścić nawet najbardziej zabrudzone hamulce. Jeżeli chcecie czuć się bezpiecznie na drodze, to musicie zadbać o układ hamulcowy pojazdu. Nawet znajomość najlepszych technik hamowania i wychodzenia z poślizgów nie pomoże, kiedy hamulce nie działają sprawnie. Ich działanie zależy przede wszystkim od prawidłowego zacisku i tarcia. Kiedy między klocki i tarcze dostają się substancje zmniejszające tarcie, to hamowanie może być mniej efektywne lub wręcz niemożliwe.

Dlatego czyszczenie ma tak ogromne znaczenie w przypadku tych elementów konstrukcji samochodu.

Zmywacz do hamulców w sprayu pozwala dłużej zachować dobry stan tej części pojazdu, co oszczędza nam czasu i pieniędzy jakie poświęcilibyśmy na naprawę. Jest łatwy w użyciu, poręczny. Bez problemu można go zabrać ze sobą w podróż, praktycznie bez zajmowania dodatkowego miejsca w samochodzie. Jeżeli nawet na środku drogi poczujemy, że nasz samochód nie hamuje tak sprawnie jak powinien to możemy się na chwilę zatrzymać i temu zaradzić.

Po podróży, zwłaszcza długiej, użycie zmywacza do hamulców w sprayu może być nawet bardziej potrzebne niż po roku codziennej eksploatacji. Dlatego właśnie warto spakować go do bagażnika gdy jedziemy na wakacje czy w podróż służbową.

Układ hamulcowy czyścimy też kiedy wymieniamy którąś z jego części. Dotyczy to nie tylko przeczyszczenia starych części, ale też nowych. Na przykład tarcze są pokrywane w fabrykach warstwą impregnatu. Dopóki taka tarcza leży w sklepie czy magazynie jest to doskonałe rozwiązanie. Jednak po zakupie trzeba ją wyczyścić zmywaczem do hamulców, najlepiej w sprayu, bo inaczej tarcie będzie zaburzone.

Jak widać zarówno intensywna eksploatacja jak i zakup nowych części wymaga używania tego preparatu. Dlatego dobrze jest go mieć w przydomowym warsztacie, jeżeli zależy nam na dobrym stanie naszego samochodu.