Twój koszyk jest pusty!

media

Chemia warsztatowa

Jeżeli twoje narzędzia i maszyny wymagają pielęgnacji, to nasza chemia warsztatowa z pewnością będzie pomocna. Mamy do zaproponowania szeroką ofertę środków chemicznych do maszyn, narzędzi i kabli.

Konserwacja maszyn oraz narzędzi i ich właściwe użycie są niezbędne, jeżeli chcemy żeby nam długo służyły i działały sprawnie. Używanie smarów i środków ochronnych, zwłaszcza w przypadku części metalowych sprawia, że zmniejsza się tarcie i powierzchnia długo zachowuje oryginalny kształt.

Użycie chemii warsztatowej pomaga też sprawniej posługiwać się maszynami i chronić przed nieszczęśliwymi wypadkami (np. wynikającymi z nadmiernego tarcia). Jeżeli używamy pił i szlifierek stykających się z wilgocią lub materiałem organicznym, to trzeba też chronić je przed rdzewieniem. Zaś w razie pojawienia się rdzy użyć odpowiednich środków czyszczących. Dzięki temu nasze narzędzia będą spełniały swoją funkcję długo. To oszczędzi nam dodatkowych wydatków na nowe części do maszyn, kosztowną naprawę, nie mówiąc o zakupieniu całych maszyn.

Do chemii warsztatowej zaliczamy też wszystkie środki, które chronią i odstraszają szkodniki np. od kabli i innych elementów podatnych na przegryzienia. Nie trzeba tłumaczyć nikomu, że zabezpieczenie kabli przed przegryzieniem jest absolutnie kluczowe dla właściwego funkcjonowania każdego warsztatu. Tym bardziej, że niezauważone drobne przebicia w warstwie ochronnej kabli mogą się skończyć bardzo niebezpiecznie. Dlatego stosowanie środków chemicznych przeciw insektom i gryzoniom jest tak samo istotne jak czyszczenie, odrdzewianie i lubrykacja narzędzi. Oszczędzi nam nie tylko pieniędzy na nowy sprzęt, ale dodatkowej pracy przy naprawie i czyszczeniu szkód.

Zapraszamy do obejrzenia naszej oferty na stronie internetowej. Znajdziecie tu środki najwyższej jakości, które przydadzą się nie tylko w profesjonalnym warsztacie, ale też u domowych majsterkowiczów. Na pewno każdy znajdzie tutaj coś, co przyda się w jego pracy lub hobby. Jeżeli macie wątpliwości, to skontaktujcie się z nami - pomożemy dokonać właściwego wyboru.