Twój koszyk jest pusty!

media
30.03.2020

Zmywacz do hamulców spray

Utrzymanie hamulców we właściwym stanie jest bardzo ważne, dlatego dobrze jest zaopatrzyć się w zmywacz do hamulców w sprayu. Można dzięki temu można łatwiej i szybciej wyczyścić nawet najbardziej zabrudzone hamulce. Jeżeli chcecie czuć się bezpiecznie na drodze, to musicie zadbać o układ hamulcowy pojazdu. Nawet znajomość najlepszych technik hamowania i wychodzenia z poślizgów nie pomoże, kiedy hamulce nie działają sprawnie. Ich działanie zależy przede wszystkim od prawidłowego zacisku i tarcia. Kiedy między klocki i tarcze dostają się substancje zmniejszające tarcie, to hamowanie może być mniej efektywne lub wręcz niemożliwe.


Czytaj więcej
media
30.03.2020

Preparat do odtłuszczania plastiku

W dzisiejszych czasach wiele przedmiotów jest robionych z tworzyw sztucznych, dlatego warto zawsze mieć w pogotowiu preparat do odtłuszczania plastiku. Z pewnością zauważyliście, że niektóre powierzchnie z gumy i plastiku pokrywają się po pewnym czasie warstwą tłuszczu. Dotyczy to szczególnie tych powierzchni, które mają styczność z olejami, smarami i innymi preparatami zawierającymi tłuszcz. Częścią czynności konserwacyjnych takiej powierzchni powinno być czyszczenie tego zalegającego tłuszczu.

Czytaj więcej
media
30.03.2020

Środek do odtłuszczania mebli

Jeżeli potrzebny ci środek do odtłuszczania mebli to warto wiedzieć jak wybrać najlepszy i jak z niego korzystać. W niniejszym tekście powiemy jak poradzić sobie z tłustymi plamami na meblach i innych domowych przedmiotach oraz jak przygotować meble przed malowaniem.

Czytaj więcej
media
30.03.2020

Aerozol do mycia

Czyszczenie maszyn i innych metalowych detali wymaga specyficznych środków. Jednym z nich jest aerozol do mycia. Chroni on powierzchnię przed korozją i rdzewieniem, usuwa tłuszcz i inne zabrudzenia. Można nim myć tak precyzyjne i wymagające części jak silnik samochodowy. Dzięki swoim właściwościom czyści i chroni.

Czytaj więcej
media
30.03.2020

Odrdzewiacz w sprayu

Żeby poradzić sobie z rdzą na różnych powierzchniach dobrze jest zaopatrzyć się w odrdzewiacz w sprayu. Ta forma odrdzewiacza doskonale nadaje się do czyszczenia większych i bardziej precyzyjnych powierzchni. Dzięki tworzonej pod ciśnieniem mgiełce dokładnie wnika we wszystkie zarażone rdzą miejsca. Jest to dużo bardziej ekonomiczne rozwiązanie niż kąpiel narzędzi płynie odrdzewiającym i pozwala dokładnie wyczyścić również te maszyny, których nie da się zanurzyć w cieczy. Używamy dokładnie tyle preparatu ile potrzeba na daną powierzchnię, więc oprócz skuteczności jest to też rozwiązanie bardzo ekonomiczne.

Czytaj więcej
media
30.03.2020

Alkohol izopropylowy

Izopropanol znany też jako alkohol izopropylowy jest prostym alkoholem stosowanym jako łagodny rozpuszczalnik. Można go również używać do dezynfekcji po rozpuszczeniu w odpowiedniej ilości wody. W warsztatach najczęściej stosuje się go do czyszczenia stwardniałych, zżywiczonych substancji, takich jak oleje i smary. Jest więc doskonały do częstej pielęgnacji części samochodowych, narzędzi i maszyn.

Czytaj więcej
media
30.03.2020

Rozpuszczalnik acetonowy

Podczas czyszczenia narzędzi, odtłuszczania wszelkich powierzchni i rozpuszczania polimerów doskonale sprawdzi się rozpuszczalnik acetonowy. Jest to wyjątkowo mocny środek, o silnym i szybkim działaniu. Przydaje się właściwie wszędzie – od zwykłych czynności domowych po profesjonalne usługi warsztatowe. Do tego jest niedrogi i wystarcza na długo.

Czytaj więcej
media
30.03.2020

Benzyna ekstrakcyjna w sprayu

Mało który preparat czyszczący ma tyle zastosowań co benzyna ekstrakcyjna w sprayu. Można jej używać nie tylko do czyszczenia maszyn czy części samochodowych. Z powodzeniem usuwa farbę, więc nada się też np. do czyszczenia narzędzi malarskich. Jako preparat usuwający tłuszcz może być stosowana do czyszczenia powierzchni i wywabiania plam.

Czytaj więcej
media
30.03.2020

Odtłuszczanie karoserii

Oto kilka porad, które ułatwią ci odtłuszczanie karoserii, przy zastosowaniu łatwych w użyciu i niedrogich środków czyszczących, dostępnych na stronie naszego sklepu. Jeżeli zastanawiasz się w jaki sposób poradzić sobie z zatłuszczeniami i innymi zabrudzeniami na karoserii, albo jak przygotować ją do lakierowania, to zapraszamy do naszego poradnika.


Czytaj więcej
media
30.03.2020

Zmywacz do odtłuszczania i EGR

W każdym warsztacie samochodowym i w każdym garażu na pewno przyda się zmywacz do odtłuszczania i EGR. Każdy, kto zajmuje się naprawą samochodów – czy to amatorsko czy profesjonalnie – wie jak ważne jest utrzymanie wszystkich części w odpowiednim stanie. Mając do dyspozycji odpowiednie preparaty można to robić szybko i bez niepotrzebnej pracy. Szczególnie trudnym elementem do konserwacji jest zawór EGR i części silnika. Ich właściwa praca jest jednak kluczowa, dla zachowania sprawności samochodu.

Czytaj więcej